نحوه محاسبه سنوات در قانون کار چگونه است؟

اصطلاح «سنوات»، یک مزیت اجباری بوده که تحت هر شرایطی کارفرما موظف به پرداخت آن است. سنوات از جانب کارفرما به کارگر پرداخت می­شود. این مبلغ هنگام بازنشستگی، استعفا، از کارافتادگی، فوت و سایر موارد به کارگر پرداخت خواهد شد. نحوه محاسبه سنوات در قانون کار را در ادامه بررسی میکنیم.

در این مقاله قصد داریم با توجه به میزان اهمیت بالای نحوه محاسبه سنوات در قانون کار، به تشریح و بررسی آن بپردازیم. شما نیز چه کارگر باشید و چه کارفرما، لازم است بر قوانین اداره کار تسلط کافی داشته باشید تا دچار ضرر و زیان نشوید. پس تا انتهای مطلب با نیکان سافت همراه باشید.

نحوه محاسبه سنوات در قانون کار
نحوه محاسبه سنوات در قانون کار

سنوات چیست؟

سنوات یکی از تسهیلات وزارت کار است که برای شاغلین در نظر گرفته شده است. مبلغ سنوات شامل هزینه های کارگر از جمله حق اولاد، مسکن و خواروبار است. این پرداختی می­تواند بخشی از کمبود دستمزد کارمندان را جبران کند و کمک حال آن­ها باشد. از جمله تعهدات پرداخت کارفرما نسبت به کارمند خود باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • حق اولاد
  • حق مسکن
  • حق ایاب و ذهاب
  • شیفت کاری
  • جذب
  • محل خدمت
  • فوق العاده بودن شرایط نامساعد جوی
  • کشیک
  • اشتغال خارج از مرکز

از جمله مواردی که از حقوق اصلی نشات می­گیرند باید به کسری کار، اضافه کار، مرخصی­ها، افزایش حقوق و سنوات اشاره کنیم. پیش از بیان نحوه محاسبه سنوات در قانون کار، باید ابتدا با مفهوم سنوات و انواع آن آشنا شویم تا به درک درستی از این حق قانونی برسیم.

هر شرکت یا موسسه قانون مربوط به خود را در این زمینه خواهد داشت. برخی سنوات را بین ماه­های سال تقسیم کرده و به دستمزد اصلی ماهانه کارمند خود اضافه می­کنند. اما بسیاری نیز زمان پرداخت را به پایان سال موکول کرده و همراه با عیدی واریز می­نمایند.

دسته دیگری از شرکت­ها نیز هستند که پرداخت سنوات را به زمان قطع همکاری و یا بازنشستگی موکول می­کنند. هر شخصی که به صورت رسمی و غیر رسمی جهت همکاری با یک موسسه قرارداد می­بندد، سنوات شامل حال او خواهد شد. این مبلغ باعث می­شود که راندمان و انگیزه کارمندان افزایش پیدا کند. نحوه محاسبه سنوات، فرمول خاصی دارد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

لازم است بدانید بر اساس قوانین وزارت کار، مالیات نیز جزئی از کسورات حقوق محسوب می­شود. در صورتی که سنوات در پایان قرارداد پرداخت شود و کارگر با شرکت طرف قرارداد خود تسویه کند، مالیاتی مشمول سنوات او نخواهد شد. با این حال، اگر سنوات را دریافت کند اما همچنان به همکاری خود با کارگاه فوق ادامه دهد، مالیات حقوق سنوات از وی کسر خواهد شد.

نحوه محاسبه سنوات در قانون کار
نحوه محاسبه سنوات در قانون کار

نحوه محاسبه سنوات در قانون کار

در پایان هر سال، شورای عالی کار مقدار پایه حقوقی و سنوات را اعلام می­کند. این عدد برای یک روز اعلام شده و باید آن را در 30 ضرب کنید. اگر یک سال از سابقه کاری شما می­گذرد، باید برای محاسبه سنوات خود تعداد روزهای کاری را در پایه حقوقی ضرب کنید.

365/کارکرد سنوات * حقوق پایه در حکم = حق سنوات

کارکرد ماه * 30 / پایه سنوات ماهانه = پایه سنوات

برای نحوه محاسبه سنوات در قانون کار در هر سال، باید پایه حقوق فرد را که توسط وزارت کار تعیین می­شود، در تعداد روزهای کاری او ضرب کرده و این عدد را بر 365  تقسیم کنید (به تعداد روزهای سال کبیسه دقت کنید). در صورتی که کارگر از سال­های پیش نیز سنوات طلبکار باشد، باید آن مبلغ نیز با عدد به دست آمده جمع بزنید.

طبق اعلانات وزارت کار، تمامی کارکنانی که دارای 1 سال سابقه کار بوده و یا یک سال از آخرین دریافت سنوات ایشان در کارگاه مذکور گذشته باشد، مشمول دریافت پایه سنوات خواهند بود.

پایه سنوات چه تفاوتی با حق سنوات دارد؟

پایه سنوات عبارت است از مبلغی که به افراد دارای بیش از یک سال سابقه کار پرداخت می­شود. این مبلغ به صورت ماهیانه به دستمزد شخص اضافه خواهد شد. پایه سنوات روزانه سال 1400، معادل 46 هزار و 666 تومان است که ماهیانه 140 هزار تومان خواهد بود.

حق سنوات همان چیزی است که از ابتدای مطلب در مورد آن صحبت کردیم. نحوه محاسبه سنوات در قانون کار به اندازه پایه حقوقی کارگر است که بسته به شرایط کارفرما، در پایان سال و یا در زمان اتمام همکاری به فرد پرداخت خواهد شد.

نحوه محاسبه سنوات در قانون کار: سنوات به چه کسی تعلق می­گیرد؟

تمام شرکت­ها، موسسات و کارگاه­ها موظف هستند که مبلغ سنوات را به اندازه آخرین ماه کارکرد شخص محاسبه و به او پرداخت کنند. پس می­توان نتیجه گرفت که تمام کارفرمایان موظف به پرداخت و تمامی کارگران و کارمندان مشمول دریافت این مبلغ هستند.

تصور اشتباه در مورد سنوات که زمینه سوء استفاده برخی کارفرمایان شده است، این است که این امتیاز فقط به افرادی که بالای یک سال سابقه کار دارند تعلق می­گیرد. همچنین ممکن است به شما بگویند که در صورت ترک کار، مشمول دریافت حق سنوات نخواهید بود. این تصورات کاملا اشتباه است.

افراد غیر مشمول دیافت حق سنوات

مبلغ سنوات به کارگرانی که حتی کمتر از یک سال نیز در حال خدمت بوده­اند، باید طبق میزان کارکرد آن­ها محاسبه شده و پرداخت شود. با اینکه در گذشته دستورالعمل خاصی مبنی بر عدم پرداخت حق سنوات کارگری که ترک کار کرده است وجود داشت، اما مطابق قانون جدید، این دستورالعمل باطل شده و حق پرداخت سنوات بر تمام کارفرمایان اجباری است.

باید خاطر نشان کنیم که مطابق با مفاد بخشنامه شورای عالی کار، به دانش آموزان و دانشجویانی که در تابستان به فعالیت مشغول می­شوند، پایه سنوات تعلق نخواهد گرفت.

حق سنوات بازنشستگان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی حق سنوات بازنشستگان خود را در زمان بازنشستگی به آنان پرداخت می­کند. طبق ماده 31 قانون جمهوری اسلامی، نحوه محاسبه سنوات در قانون کار به این صورت است که آخرین حقوق دریافتی ثابت فرد بازنشسته، مبنای محاسبه سنوات او خواهد بود.

حق سنوات کارگران غیر رسمی

در سال 1392، وزارت کار اقدام به تنظیم بخشنامه­ای نمود که به موجب آن، تمامی کارگران غیر رسمی و قراردادی نیز به اندازه کامندان رسمی، سنوات دریافت کنند. به همین خاطر هیچ تفاوتی میان پرداخت سنوات کارگران رسمی و غیر رسمی نخواهد بود.

علاوه بر این، پرداخت سنوات با استناد به این بخشنامه، هیچ ارتباطی با مدت قرارداد نداشته و کارفرما موظف است طبق کارکرد و روزهای کاری کارگر خود، حق سنوات او را تمام و کمال پرداخت کند. شرکت­های پیمانکاری نیز از این قانون مستثنی نبوده و باید حق و حقوق کارگران را تماما مطابق با قانون وضع شده بپردازند.

مبنای نحوه محاسبه سنوات در قانون کار برای کارمندان ساعتی نیز تعداد ساعات کاری آن­ها خواهد بود. مقدار سنوات این کارگران بر اساس میانگین دریافتی آنها در 90 روز آخر کارشان محاسبه می‌گردد.

نحوه محاسبه سنوات در قانون کار
نحوه محاسبه سنوات در قانون کار

عدم پرداخت سنوات توسط کارفرما

همان طور که گفتیم، سنوات یکی از حقوق قانونی کارگران و کارمندان است. قانون، کارفرما را موظف به پرداخت حق سنوات کرده است و در صورتی که از این کار سر باز زند، می­توان از او شکایت کرد. شکایاتی که در این زمینه مطرح می­شود، در اداره کار مورد بحث و بررسی قرا می­گیرد. امروزه با وضع قوانین مشخص و واضح در این مورد، کمتر کسی می­تواند از پرداخت حق و حقوق کارگر خود امتناع بورزد.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر موضوعات، می­توانید به وب سایت نیکان سافت مراجعه فرمایید. شرکت نیکان سافت، ارائه دهنده بهترین نرم ­افزار حسابداری و مالی با بیشترین رضایت کاربران به جهت سهولت در استفاده است. با استفاده از این نرم ­افزار قادر خواهید بود کلیه امور مالی و محاسبات خود را به نیکان سافت بسپارید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هم‌اکنون عضو خبرنامه ما شوید