نرم افزار حسابداری شعبه ای بازرگانی

مقدمه

نرم افزار حسابداری شعبه ای بازرگانی یا نرم افزار حسابداری پخش مویرگی با ایجاد نظم و هماهنگی میان چندین سیستم مالی که مربوط به یک سازمان کلی هستند، موجب پیشرفت و ارتقاء استراتژی آن سازمان می‌شود. بنابراین درصورتی‌که یک شرکت دارای شعبه‌های متعدد باشد، بهترین سیستم حسابداری، سیستم شعبه‌ای است.

به‌کمک این نرم‌افزار و نرم افزار حسابداری پیمانکاری می‌توانید از روش حسابداری متمرکز استفاده کرده و از دردسرها و خطاهای حسابداری غیر متمرکز دور بمانید. برای مثال، فروشگاه‌های زنجیره‌ای با استفاده از برنامه حسابداری شعبه‌ای بازرگانی، تمام شعب خود را به‌صورت یکپارچه به‌یک سیستم مالی مرکزی متصل می‌کنند.

بدیهی است عملیات مالی جزء بسیار مهم هر سازمانی هستند؛ بنابراین ضروری است که وابستگی سیستم حسابداری زیرمجموعه‌ها با شعبه مرکزی را کنار گذاشت و بدون هیچ مشکل و دردسری، چالش‌های عملیات فروش را حل کرد. تأثیرات استفاده از نرم افزار حسابداری پخش مویرگی و نرم افزار حسابداری پیمانکاری علاوه‌بر عملیات فروش، در خزانه‌داری، مدیریت منابع انسانی و باشگاه مشتریان هم مشخص می‌شود.

ویژگی‌های نرم افزار حسابداری شعبه ای بازرگانی

شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار، به‌راحتی به انواع دستگاه کارت‌خوان، صندوق فروشگاه، بارکدخوان و ترازوها متصل شوید و به‌سریع‌ترین شیوه ممکن، از عملیات مالی خود گزارشی کامل تهیه کنید. حسابداری هوشمند به‌کسب‌وکارهای با چندین‌شعبه کمک می‌کند تا بهترین مدیریت را روی تمامی شعب اعمال کنند.

به‌لطف ویژگی‌های این برنامه حسابداری و نرم افزار حسابداری پیمانکاری، نظارت مدیران و کارفرمایان بر نقل و انتقال کالاها و تبادل میان شعب، میزان سوددهی و فروش، پرداخت‌های نقدی و بانکی و دیگر امور سازمانی بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید با تمامی امکانات نرم افزار حسابداری پخش مویرگی به‌طور مفصل آشنا شوید، در ادامه این بخش همراه ما باشید.

 • تعریف یکپارچه کالاها در تمامی شعب
 • تعریف یکپارچه مشتریان در تمامی شعب
 • عدم محدودیت فعالیت‌ها هنگام قطعی اینترنت
 • مدیریت و نظارت کامل و دقیق بر ثبت سفارش‌ها
 • مدیریت و نظارت کامل بر کالاهای مرجوعی
 • ارزیابی موجودی کالاها در هر شعبه به‌تفکیک
 • دستیابی آسان و در زمان دلخواه به فاکتورهای فروش هر شعبه
 • تسلط بر میزان فروش هر شعبه با کمک نرم افزار حسابداری شعبه ای بازرگانی
 • نظارت بر مبالغ ورودی و خروجی شعب و مقایسه با یکدیگر
 • تهیه گزارش از تمامی هزینه‌ها
 • امکان تشخیص مغایرت در برآورد هزینه‌ها
 • تعیین صورت‌حساب عملکرد شعب در دوره‌های مالی مشخص
 • امکان تبادل کالا یا تبادلات مالی میان شعب مختلف

اهمیت برنامه حسابداری شعبه ای بازرگانی

نرم‌افزارهای غیر متمرکز نمی‌توانند اطلاعات سازمان‌ها را یکپارچه کنند. این موضوع موجب بروز مغایرت‌ها و بی‌نظمی‌های فراوانی در سیستم حسابداری شده و امکان تطبیق حساب‌های شعب مختلف را سلب می‌کند. از دیگر اهمیت‌های استفاده از نرم افزار حسابداری پخش مویرگی و نرم افزار حسابداری پیمانکاری، افزایش سرعت در عملکرد و تهیه گزارش‌های تجمیعی است.

هم‌چنین تهیه این برنامه موجب می‌شود تا شعبه‌های مختلف با یکدیگر هماهنگ باشند و هیچ‌کدارم به‌طور خودمختار عمل نکنند. این ویژگی منجر به‌افزایش نظم مجموعه می‌شود. درکنار تمام این موارد، اطلاعاتی‌که در دسترس هستند مطمئن بوده و به‌راحتی مصوباتی مانند مصوبه تغییر قیمت کالا را مشخص می‌کنند.

درصورتی‌که قرار باشد روی کالایی تخفیف اعمال شود، محدودکردن شعب به اعمال این تخفیفات به‌لطف استفاده از نرم افزار حسابداری شعبه ای بازرگانی و نرم افزار حسابداری پیمانکاری امکان‌پذیر است. بنابراین می‌توان گفت تمامی سیاست‌های مالی و اداری، در دسترس کامل مدیریت قرار می‌گیرد.

نرم افزار حسابداری شعبه ای
نرم افزار حسابداری شعبه ای

دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن حسابداری شعبه ای بازرگانی

نرم افزار حسابداری پخش مویرگی با طراحی بسیار ساده و کاربرپسند خود، کمک می‌کند تا به‌راحتی مورد استفاده کارمندان حسابداری قرار گرفته و گردش‌های مالی را پشتیبانی کند. گزارش‌گیری از طریق این نرم‌افزار و نرم افزار حسابداری پیمانکاری بدون هیچ چالشی انجام می‌شود و امکان اجرا در اندازه‌های مختلف را فراهم می‌کند.

ازجمله این گزارش‌ها: قیمت نهایی کالا، به‌روزرسانی قیمت‌های تمام ‌شده با اعمال اصلاحاتی مانند تخفیف یا تورم و دیگر گزارش‌های بازرگانی است. گفتن این نکته هم خالی از لطف نیست که نرم‌افزار حسابداری شعبه‌ای بازرگانی با نرم‌افزارهای دیگر ارتباط برقرار می‌کند و به ‌این ترتیب موجب افزایش انسجام سازمان می‌شود.

تمامی فرایندهای مرتبط با خرید و فروش، حمل‌ونقل، اعتبارسنجی مشتریان، استعلام موجودی و نحوه ورود و خروج کالا در این نرم‌افزار قابل مشاهده و قابل مدیریت است که باتوجه به‌نیاز و اندازه شرکت ایجاد می‌شود. از تمامی نکاتی‌که گفته شد، نتیجه می‌گیریم که نقش نرم افزار حسابداری پخش مویرگی و نرم افزار حسابداری پیمانکاری در تسریع فعالیت‌های بازرگانی، یک نقش انکارنشدنی است.

نتیجه‌گیری

اگر بخواهیم بزرگ‌ترین و پررنگ‌ترین مزیت نرم افزار حسابداری شعبه ای بازرگانی را نام ببریم، به ایجاد یکپارچگی میان سیستم‌ها اشاره می‌کنیم. درکنار این ویژگی، صدور خودکار اسناد حسابداری سیستم‌ها هم بسیار حائز اهمیت است. تهیه این نرم‌افزار منافع بسیاری برای شرکت‌ها و سازمان‌های زنجیره‌ای به‌دنبال دارد که چندمورد از آن‌ها، تفصیل شناوری، مرورهای سریع و دقیق، پشتیبانی آنلاین، سادگی محیط کاربری، کاربرپسندی محیط نرم‌افزار، سرعت و امنیت بسیاربالا است.

درکنار نصب اتوماتیک این اپلیکیشن، می‌توانید نسخه تحت وب را در تمامی مرورگرها ازجمله گوگل کروم، فایرفاکس و دیگر مرورگرها راه‌اندازی کنید. تهیه این نرم‌افزار و نرم افزارهای دیگر مانند نرم افزار حسابداری پیمانکاری و نرم افزار حسابداری پخش مویرگی از نیکان سافت، بهترین پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری در زمینه حسابداری، بدون شک موجب پیشرفت و ارتقاء کسب‌وکار شما میان رقبا می‌شود.

گفتنی است که نصب این نرم‌افزار یا استفاده از آن در نسخه‌های تحت وب، به‌هیچ‌عنوان نیازی به‌اینترنت ندارد و شما می‌توانید به‌طور آفلاین هم از آن استفاده کنید. از آنجایی‌که تعدد کالا در سازمان‌های چندشعبه‌ای بالا است، نیاز به‌انبار نامحدود کالا بسیار ضروری است که این نرم‌افزار توانسته تا به‌خوبی از پس آن بر بیاید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هم‌اکنون عضو خبرنامه ما شوید