نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری

نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری نیکان یک برنامه جامع برای مدیریت و حسابداری شرکت های پیمانکاری است. شرکت های پیمانکاری، شرکت هایی هستندکه مسئولیت تهیه مواد و مصالح و اجرای پروژه های عمرانی و غیر عمرانی را به عهده دارند. این شرکت ها با توجه به سوابق کاری و اجرایی و دارایی، رتبه بندی های مختلف از سوی سازمان مدیریت برنامه و بودجه می باشد. درامدهای این شرکت ها به صورت درامد ارائه خدمات از محل صورت وضعیت های ارسالی تامین میگردد. نیکان با بیش از دو دهه تجربه مبنای تصمیم گیری مناسبی برای تمامی چالش های مشاوران مالی، مهندسان و پیمانکاران تجاری و صنعتی ارائه می دهد. خواه شما یک پیمانکار مستقل باشید یا یک شرکت ساختمانی با پروژه های متعدد، قطعا شناسایی هزینه های اضافی در صنعت ساخت و ساز بسیار حیاتی است.

سیستم های بسته پیمانکاری

بسته پیمانکاری نیکان از زیرسیستم‌های زیر تشکیل شده است.

اگر قرار بود این سیستم نام دیگری داشته باشد، شاهرگ اصلی یا شالوده به آن اطلاق می شد. بررسی و ثبت تمام تعاملات مالی یعنی جمع بندی و تجزیه و تحلیل گزارش های سود و زیان کسب و کار شما توسط این سیستم انجام می شود.
هر شرکت و سازمانی که فعالیت مالی دارد- خواه بزرگ خواه کوچک- دارای دو بخش مالی اساسی به نام دریافت و پرداخت است. سیستم خزانه داری برای اطلاع داشتن از زمان دقیق وصولی ها و پرداختی ها و جهت افزایش نظم و مدیریت امور مالی طراحی شده است.
در هر سازمان پویا خرید و تأمین وسایل مورد نیاز، بخشی ضروری است. با این سیستم دسترسی به فاکتورهای خرید، نظارت بر تحویل کالا و تسویه با تأمین کنندگان میسر می شود.
آگاهی از موجودی انبار و کالا می تواند سهم ویژه ای در موفقیت های مالی هر سازمانی داشته باشد. کنترل ورودی و خروجی کالا و داشتن اطلاع دقیق از انبار و فاکتورهای محصولات بر عهده ی این سیستم است.
دارایی ثابت بخش مهمی از سرمایه ی هر سازمان است. این سیستم برای دسترسی آسان و لحظه ای به تمام اموال و دارایی های فیزیکی سازمان طراحی شده است.
این سیستم جهت دسترسی سریع به اطلاعات پرسنل و محاسبه تمام مزایا و کسورات به صورت کامل طراحی شده است. با سیستم می توانید به راحتی به محاسبه ی دقیق حقوق و دستمزد و مالیات پرسنل دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول در خصوص نرم‌ افزار حسابداری پیمانکاری

برای تمام شرکت های پیمانکاری که می خواهند با دسترسی همزمان به داده‌های مالی دقیق، پردازش‌ هزینه‌های مختلف و پیگیری تراکنش‌ها، مدیریت مالی هوشمندانه تر و در نتیجه بهره وری و کارآیی بالاتری داشته باشند.
شرکت های پیمانکاری با این نرم افزار به مهم ترین هزینه های شرکت ، هزینه ماشین آلات اجرایی، حقوق و دستمزد کارکنان، اجاره دفتر محل فعالیت، هزینه مواد و مصالح مصرفی دسترسی سریع خواهند داشت.
ارائه‌ی کدینگ حساب‌ها ویژه‌ی مشاغل پیمانکاری، پروژه ای، ساختمانی از ویژگی هایی است که برای این نرم افزار حسابداری طراحی شده است.
تعرفه طراحی نرم افزار حسابداری پیمانکاری به صورت لایسنس سالانه به فروش می رسد و قیمت نرم افزار با توجه به امکاناتی که مشتری می خواهد متغیر است.شما می توانید برای محاسبه ی تعرفه ی نرم افزار حسابداری پیمانکاری نیکان از طریق این لینک اقدام کنید.

مشاوره خرید نرم افزار حسابداری نیکان

مقالات مرتبط
چالش-مدیران-مالی

چالش های مدیران مالی در کار

مقدمه چالش های مدیران مالی در کار مدیریت یکی از سخت‌ترین و در عین حال آسان‌ترین کارها در تجارت است. از نظر مردم، مدیران فقط

ردیابی دقیق هزینه ها با استفاده از نرم افزار حسابداری نیکان، از حقوق و دستمزد تا سایر هزینه ها می تواند به معنای تفاوت بین موفقیت یا شکست مالی یک پروژه باشد.
نیکان این امکان را به شما می دهد که ثبت درست صورت وضعیت های ارسالی به عنوان کد حساب درامدها را داشته باشید. قابلیت ثبت مالیات بر ارزش افزوده، پیش پرداخت های صورت وضعیت ، سپرده بیمه و مالیات و در نهایت خالص دریافتی از کارفرما به صورت جداگانه وجود دارد.

هم چنین در زمان دریافت پول صورت وضعیت، میتوان حساب پیش پرداخت و حساب های دیگر را اصلاح و ثبت کنید و نیز در پایان هر قرارداد امکان محاسبه، اصلاح و ثبت حسابهای سپرده بیمه و مالیات نیز وجود دارد.

در قسمت هزینه های عملیاتی، تعریف ریز هزینه ها و مراکز هزینه بسیار حائز اهمیت است. هر چقدر هزینه ها جزئی تر تعریف شود، حساب ها دقیق تر و برای تجزیه و تحلیل آسان تر خواهد بود.

مهم ترین هزینه های شرکت های پیمانکاری، هزینه ماشین آلات اجرایی، حقوق و دستمزد کارکنان، اجاره دفتر محل فعالیت، هزینه مواد و مصالح مصرفی(در صورتی که در قرارداد با کارفرما به عهده پیمانکار باشد)، می باشد، نیکان در راستای ثبت این عملیات به شما کمک میکند.
راهکار تخصصی پیمانکاری نیکان به شما این قدرت را می دهد که مدیریت هوشمندانه تری داشته باشید همچنین به شما کمک می کند تا فرصت ها را برای بهره وری و کارآیی بیشتر شناسایی کنید.
نرم افزار حسابداری نیکان؛ تحولی که در تجارت شما ایجاد خواهد شد.

شرکت نرم افزاری نیکان، نسخه ای را در اختیار شرکت‌های پیمانکاری قرار داده است که علاوه بر جذابیت رابط کاربری، امکانات گسترده‌ای را به منظور مدیریت مالی، محسابه هزینه‌ها و تعیین استراتژی‌های آینده فراهم می‌آورد. اگر به دنبال خرید یک نرم افزار حسابداری برای تجارت خود هستید، با متخصصین نیکان تماس بگیرید تا مشاوره‌های لازم را در این مورد دریافت کنید.

نرم افزار پیمانکاری

حسابداری یکی از جنبه‌های اساسی هر حرفه‌ای به حساب می‌آید، اما در کار پیمانکاری اهمیتی غیرقابل انکار پیدا می‌کند. هر پروژه از لحاظ اندازه، مقیاس، مواد اولیه و هزینه‌های کاری متفاوت است. به همین خاطر، مدیران این شرکت‌ها به داده‌های مالی دقیق، پردازش‌ هزینه‌های مختلف و پیگیری تراکنش‌ها نیاز دارند. بهترین نرم افزار حسابداری پیمانکاری و نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری به شرکت‌ها کمک می‌کند تا درآمد و هزینه‌های گوناگون را ردیابی کنند.

به علاوه، صنعت ساخت و ساز از این ابزار برای گزارش بهای تمام شده هر پروژه به صورت کلی و به تفکیک فازهای اجرایی، نظارت دقیق بر تجهیزات و مواد و مصالح مصرفی هر پروژه، همکاری با پیمانکاران فرعی و مدیریت حقوق‌ها و دستمزدها استفاده می‌کند.

اهمیت نرم افزار پیمانکاری

حسابداری شرکت‌های پیمانکاری تفاوت‌های زیادی با شرکت‌های دیگر دارد. به همین دلیل، نرم افزار حسابداری پیمانکاران باید ویژگی‌هایی را دربر داشته باشد که این خصوصیات منحصر به فرد را نشان دهد. سه مورد از عواملی که باعث اهمیت این نرم افزار مناسب پیمانکاران می‌شوند، بدین صورت هستند:
قراردادهای پیمانکاری برای هر پروژه متفاوت است. هر پروژه ساخت و ساز منحصر به فرد است و الزامات مورد نیاز آن بر اساس مشخصات مشتری، شرایط محیطی و سایر متغیرها متفاوت خواهد بود. نرم افزار پیمانکاری باید به گونه‌ای باشد که داده‌های مالی هر کدام را به خوبی طبقه‌بندی و در اختیار مدیران قرار دهد تا سودآوری شرکت تضمین شود.

پیمانکاری بر اساس پروژه‌های بلندمدت است. بیشتر مشاغل محصولات یا خدمات خود را به فروش می‌رسانند و درآمدها نیز بلافاصله یا در مدت‌زمانی کوتاه به حساب آن‌ها وارد می‌شود. در مقابل، پروژه‌های پیمانکاری گاهی اوقات ممکن است که هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها به طول بیانجامد. ردیابی داده‌های مالی در چنین شرایطی کمی دشوارتر خواهد بود که نرم افزار حسابداری پیمانکاری یا نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری باید به خوبی از پس آن بربیاید.

امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری

بهترین نرم افزار حسابداری پیمانکاری می‌تواند توسط یک کاربر یا دسته‌ای از کاربران به منظور تخصیص درآمد و هزینه‌ها مورد استفاده قرار گیرد. برخی از امکانات کلی این نرم افزار مناسب پیمانکاران عبارت‌اند از:

 • امکان تعریف پروژه های متعدد (نامحدود) به صورت مجزا
 • امکان تعریف سه سطح مرکز هزینه به صورت شناور علاوه بر شش سطح حسابداری
 • ارائه سرفصلهای حسابداری مخصوص مشاغل پیمانکاری، پروژه ای، ساختمانی و امکان اصلاح و حذف آنها
 • امکان تعریف اشخاص به تفکیک پیمانکاران، کارفرمایان، کارمندان، کارگران، فروشندگان مصالح، شرکا، خریداران و…
 • امکان ثبت قرارداد کارفرمایان، کارگران، پیمانکاران و سایر اشخاص و اعلام هشدار قبل از به پایان رسیدن قرارداد
 • امکان ثبت کارکرد کارگران، پیمانکاران برای چندین پروژه به صورت همزمان
 • امکان تعریف تنخواه گردانها و ثبت هزینه های انجام شده توسط آنها به تفکیک پروژه ها
 • امکان ثبت پیش پرداخت و پیش دریافت برای هر پروژه

چگونه نرم افزار حسابداری پیمانکاری به پیمانکاران کمک می کند

مهم‌ترین مزیت بهترین نرم افزار حسابداری پیمانکاری این است که می‌توان هزینه‌ها و درآمدهای مربوط به هر پروژه را به صورت تفکیکی و ادغامی گزارش گیری کرد. در ادامه برخی از امکانات نرم افزارهای پیمانکاری را می‌بینیم که می‌توانند کار حسابداری را برای هر شرکت بسیار ساده‌تر کنند.

 • گزارش گردش مالی و کارکرد کارگران، پیمانکاران، تنخواه گردان ها و شرکا در هر پروژه
 • محاسبه بهای تمام شده هر پروژه و قراداد در لحظه
 • گزارش سود وزیان هر پروژه از طریق مقایسه بهای تمام شده با درآمدهای ناشی از صورت وضعیت‌های تایید شده
 • محاسبه انحرافات هزینه‌ای و میزان کارایی هر مدیر پروژه با مقایسه هزینه‌های ثبت شده و هزینه‌های برآورد شده هر پروژه
 • گزارش میزان وصول و پرداخت به ازای هر قرارداد و پروژه
 • گزارش از مبالغ تسویه نشده هر پیمان
 • ردیابی هزینه‌های کاری

ردیابی هزینه‌های کاری یکی از بخش‌های اساسی حسابداری شرکت‌های پیمانکاری است. نرم افزار حسابداری پیمانکاری یا نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری به کاربر اجازه می‌دهد که هزینه‌ها و درآمد واقعی مربوط به مراحل مختلف یک پروژه را بیابند، آن‌ها را با پیش‌بینی‌های قبلی مقایسه کنند و به ثبت برسانند. ردیابی هزینه‌های کاری بر اساس موارد زیر صورت می‌گیرد:

 • شناسایی درآمدها، صورتحساب پیمانکاری و ضمانت حسن انجام کار
 • یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های نرم افزارهای حسابداری عادی با نرم افزار پیمانکاری نیکان در مورد نحوه گزارش‌دهی صورتحساب و فاکتورها برای
 • پروژه‌های مختلف است. شناسایی درآمدها و صورتحساب‌ها به پیمانکار اجازه می‌دهد تا درک صحیحی از میزان سودآوری یا زیان آوری هر پروژه خود در آینده داشته باشد.
 • امکان محاسبه سود و زیان به تفکیک پروژه ها
 • امکان تهیه لیست بدهکاران و بستانکاران به تفکیک پروژه ها
 • امکان تهیه گزارش از ریز هزینه های انجام شده در هر پروژه به تفکیک و ارائه صورت هزینه
 • گزارش ریالی و تعدادی از انبارهای پروژه ها
 • گزارش هزینه های مصالح به تفکیک پروژه ها
 • امکان تهیه گزارش از گردش حسابهای بانکی، صندوق، تنخواه و… به تفکیک هر پروژه
 • امکان مقایسه هزینه ها و سود و زیان پروژه ها به صورت نموداری
 • امکان بستن و انتقال حساب پروژه ها به تفکیک، به صورت خودکار در پایان سال
 • ارائه صورت وضعیت پروژه ها و قراردادها

حقوق و دستمزدها

مدیریت حقوق و دستمزدها می‌تواند برای هر شرکت پیمانکاری یک چالش بزرگ باشد، چرا که نرخ دستمزد و کار بر اساس مناطق مختلف متفاوت است. یک نرم افزار حسابداری خوب به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که علی‌رغم تمامی مسائل مربوط به نیروی کار، حقوق و دستمزدها را به راحتی مدیریت کنند. این فرایند بر اساس مراحل زیر انجام می‌گیرد:

ویژگی های نرم افزار پیمانکاری نیکان

نرم افزار پیمانکاری نیکان مجموعه‌ای از ابزارهای مناسب برای پیشبرد هرچه بهتر پروژه‌های ساخت و ساز را فراهم آورده است که می‌توانند روند مدیریت داده‌های مالی و امور مالیاتی را به ساده‌ترین شکل ممکن درآورند. یکی از این ابزارها بخش حقوق و دستمزد است که برای کارکنان، پروژه‌های ساختمانی، مدیریت اطلاعات حقوقی و پیمانکاران فرعی به کار می‌رود. با استفاده از نرم افزار پیمانکاری نیکان می‌توانید با تیم خود همکاری کرده و درآمد و هزینه‌ها را بر اساس پروژه اختصاص دهید.

 • امکان ثبت انواع هزینه ها به تفکیک پروژه (هزینه حقوق و دستمزد، خرید مصالح، اداری و…)
 • امکان دسته بندی و تعریف انواع ابزار و مصالح کارگاهی و تاسیساتی
 • امکان انتقال مصالح بین انبارهای پروژه ها
 • امکان ثبت فروش و پیش فروش واحدهای تولیدی هر پروژه
 • امکان گزارش گیری از عملکرد هر پروژه و گزارش گروهی پروژه ها
 • تراز مراکز هزینه و عملکرد مراکز هزینه و عملکرد پروژه ها

یکی از شرکت هایی که می تواند این نرم افزار برای آن بسیار سود آور باشد شرکت های ساختمانی و انبوه ساز است که نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان برای این شرکت ها بازدهی بالاتر و حسابرسی راحت تر را به ارمغان خواهد آورد. حسابداری پیمانکاری ساختمان با بهترین نرم افزار حسابداری پیمانکاری نیکان بسیار کارآمد و در عین حال ساده و قابل فهم است.