سیستم حسابداری مویرگی

سیستم حسابداری مویرگی

 

 

شرکت های پخش مویرگی در ایران به دو دسته پخش گرم و پخش سرد تقسیم می شوند.در پخش سرد ویزیتورها باید به تنهایی به فروشگاه های هدف سر بزنند و ببینند آیا نیاز تامین کالا جدید یا شارژ مجدد آن کالا را دارد یا خیر که بعد از اتمام پیش فاکتوری را ثبت و تحویل سرپرست فروش دهد، بعد از تایید سرپرست فروش تحویل انبار و حسابدار داده می شود برای مراحل توزیع کالا. در پخش گرم ویزیتور به همراه راننده پخش در مسیر قرار می گیرند و ویزیتور همان موقع اگر فروشنده نیاز به شارژ یا تامین کالا جدید داشت خریداری می نماید و پروسه تسویه و تایید نهایی همان موقع اتفاق می افتد.

 

شرکت‌های پخش و توزیع و ثبت سفارش به دلیل گستردگی جغرافیایی محدوده ی کسب و کارشان نیاز به امکاناتی دارند تا بتوانند به سرعت و البته به کمک نرم افزار به تمام اطلاعات در تمام نقاط کشور به تفکیک نواحی کاری در چهار سطح استان،شهر منطقه و مسیر دسترسی داشته باشند.

با توجه به تنوع و گستردگی عملیات شرکت‌های پخش، بهره‌مندی از نرم افزار پخش مویرگی، نیکان این امکان را به شما می‌دهد تا با خیال راحت فرآیند شرکت پخش خود را مدیریت کنید.

  • تعریف سیاست های قیمت گذاری برای هر کالا یا گروه کالا بر اساس ،استان شهر و مراکز توزیع، یک مشتری خاص و حتی گروهی از مشتریان، طبقه مشتری نوع فعالیت ،مشتری درجه مشتری، نوع درخواست نوع پرداخت، مدت پرداخت
  • تعریف جوایز و تخفیفات درصدی و ریالی تعدادی و پلکانی روی یک کالا بر اساس فیلترهای مختلف از قبیل ،تاریخ ،استان شهر، مرکز توزیع و منطقه ویزیت نحوه پرداخت نوع فعالیت مشتری طبقه مشتری درجه مشتری گروه کالاها و نوع فروش
  • تعریف فرمول اختصاص جوایز اشانتیون) بر اساس میزان فروش کالا با در نظر گرفتن گروه مشتریان ناحیه کاری و نوع کالا
  • تعریف پورسانت ویزیتور به ازای هر کالا براساس بازه ریالی و تعدادی در هر منطقه یا مسیر
  • تعریف فرمول جهت تعیین سهمیه فروشندگان ویزیتور به میزان فروش هر کالا یا گروه کالا در هر مقطع زمانی و بر اساس منطقه فروش یا گروه مشتریان
  • سهمیه بندی هر کالا براساس فروشندگان و توزیع کنندگان هر مرکز توزیع
  • کنترل تعدادی و ریالی ،تخفیفات جوایز و پورسانت روی برگشت فاکتور

 

سیستم‌های بسته ی پخش مویرگی

سیستم حسابداری
اگر قرار بود این سیستم نام دیگری داشته باشد، شاهرگ اصلی یا شالوده به آن اطلاق می شد. بررسی و ثبت تمام تعاملات مالی یعنی جمع بندی و تجزیه و تحلیل گزارش های سود و زیان کسب و کار شما توسط این سیستم انجام می شود.

سیستم خزانه داری
هر شرکت و سازمانی که فعالیت مالی دارد- خواه بزرگ خواه کوچک- دارای دو بخش مالی اساسی به نام دریافت و پرداخت است. سیستم خزانه داری برای اطلاع داشتن از زمان دقیق وصولی ها و پرداختی ها و جهت افزایش نظم و مدیریت امور مالی طراحی شده است.

سیستم خرید و تأمین کنندگان
در هر سازمان پویا خرید و تأمین وسایل مورد نیاز، بخشی ضروری است. با این سیستم دسترسی به فاکتورهای خرید، نظارت بر تحویل کالا و تسویه با تأمین کنندگان میسر می شود.

سیستم فروش
در دنیای اقتصادی کنونی، دایره ی فروش و ارتباط با مشتری وسیع تر از محدوده های جغرافیاییِ فیزیکی هر سازمان است. داشتن دسترسی سریع، دقیق و البته آسان به اطلاعات فروش و مشتری بر عهده ی این سیستم است.

سیستم انبارداری
آگاهی از موجودی انبار و کالا می تواند سهم ویژه ای در موفقیت های مالی هر سازمانی داشته باشد. کنترل ورودی و خروجی کالا و داشتن اطلاع دقیق از انبار و فاکتورهای محصولات بر عهده ی این سیستم است.

سیستم فروش مویرگی
به کمک این سیستم می توانید به سرعت به تمام اطلاعات در تمام نقاط کشور به تفکیک نواحی کاری در چهار سطح استان، شهر، منطقه و مسیر دسترسی داشته باشید.

سیستم حقوق و دستمزد
این سیستم جهت دسترسی سریع به اطلاعات پرسنل و محاسبه تمام مزایا و کسورات به صورت کامل طراحی شده است. با سیستم می توانید به راحتی به محاسبه ی دقیق حقوق و دستمزد و مالیات پرسنل دسترسی داشته باشید.